Terapia manualna, czyli skuteczny sposób na walkę z bólem
Marek Gapiński wykwalifikowany fizjoterapeuta zaprasza na konsultacje i zabiegi do Pracowni Treningu i Terapii Manualnej w Olsztynie, przy ul. Tuwima 26 (Galeria Warmińska)
Wizytę można umówić telefonicznie – wystarczy zadzwonić pod numer – 514 714 646.
Wszystkie osoby zdecydowane podjąć walkę z różnego typu dysfunkcjami, dotyczącymi narządu ruchu, znajdą tu pomoc. Dotyczy to zarówno możliwości poprawy lub odzyskania sprawności ruchowej, jak i zmniejszania i pozbywania się dolegliwości bólowych.

Terapia manualna

Ta dyscyplina medyczna jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych metod fizjoterapii, z której obecnie korzysta również coraz większa ilość Polaków. Tak naprawdę są to zabiegi z pozoru proste, podczas których pacjent może się też czasem odprężyć i rozluźnić, zażywając relaksu.  Terapia manualna często bywa rodzajem masażu, podczas którego terapeuta uciska tkanki miękkie, w tym również więzadła, ścięgna lub mięśnie. Głównym celem tej pracy jest dezaktywacja tak zwanych punktów spustowych, które powstają wskutek urazów, niewłaściwej postawy w czasie wykonywania różnych czynności, przeciążeń, itp. Właściwie wykonane zabiegi skutecznie uwalniają ciało od niepotrzebnych napięć i pozwalają pozbyć się uciążliwego bólu.

Likwidowanie i łagodzenie bólu

Właśnie z tego powodu terapia manualna okazuje się niezwykle skuteczna w walce z różnorodnym bólem. Mogą zdecydować się na nią osoby z bólami mięśni, z naciągniętymi ścięgnami lub więzadłami, a ponadto odczuwający dolegliwości bólu stawów lub kręgosłupa oraz nerwobóle. Zazwyczaj już pierwszy zabieg, trwający od 30 do 60 minut, przynosi ulgę i stopniowo łagodzi dolegliwości. Podczas masażu stosowane są techniki uciskowe i rozluźniające, dzięki czemu rezultatem jest to, że pacjent odczuwa z czasem zmniejszenie bólu. Nie jest powiedziane, że nie poczuje go wcale – czasem nie da się tego zrobić. Wraz z kolejnymi zabiegami ból stopniowo powinien ustępować. Zazwyczaj przywracana jest sprawność fizyczna i pacjenci mogą powrócić do codziennej aktywności.

Przykładowy zabieg z dziedziny terapia manualna Olsztyn, Tuwima 26

Fizjoterapeuta po terapii manualnej zazwyczaj pokazuje pacjentowi zestaw prostych ćwiczeń, które pozwolą na podtrzymywanie efektów zabiegu. Można je wykonywać między kolejnymi seansami, zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty. Przy powrocie do zdrowia ważne są dodatkowe czynniki, takie jak unikanie przeciążania się, stresu, palenia papierosów i picia alkoholu. Nawet po ustąpieniu dolegliwości bólowych niezdrowy tryb życia może sprawić, że pewnego dnia schorzenie powróci, znów uprzykrzając nam życie.

Amerykańskie doniesienia dotyczące fizjoterapii

Oceń (5 gwiazdek lub mniej)
product image
Ocena średnia
5 based on 5 votes
Firma
Marek Gapiński
Nazwa produktu
Terapia Manualna
Cena
PLN 50
Dostępność
Pre-Order Only